r2 Kommunikation AB – Göteborgs trevligaste reklambyrå!
r2 Kommunikation AB – Göteborgs trevligaste reklambyrå!
Göteborgs trevligaste reklambyrå! Vi jobbar med koncept, varumärken, webb, digital strategi, sociala medier och allt annat som är kul. Välkommen!
reklambyrå, konceptbyrå, Göteborg
2
home,page,page-id-2,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

Reklambyrå Göteborg

Välkommen till Göteborgs
trevligaste kommunikationsbyrå.

Let´s go digital! »
Se mer

banner

About.

The Team

Vilka är vi?

Att vara en reklambyrå idag skiljer sig mycket från bara några år sedan. Spelplanen ser annorlunda ut och vi talar hellre om säljdrivande koncept och varumärkesplattformar än om klämmiga reklamidéer

 

Den här utvecklingen har faktiskt lett till att vi gjort en förändring i vårt namn. r2 Reklambyrå är ett minne blott; säg hej till r2 Kommunikation.

Koncept & Varumärke

Vårt arbete går ut på att bygga upp något nytt av det som redan finns. Ett finare ord på det är varumärkesförflyttning. Med strategi och kreativitet tar vi fram idéstarka koncept som skapar en ny relation till målgruppen, en relation som blir unik för just ditt varumärke.

 

Vi har stor erfarenhet och gedigna kunskaper om hur man drar upp ett långsiktigt varumärkeskoncept som är lika starkt var det än dyker upp, såväl i digitalt som i print.

Klick.

Den digitala världen är den moderna tidens djungel. Lär dig hitta, och du går en spännande tid till mötes.

 

Alla våra kunder har olika digitala förutsättningar när vi träffar dem. Vi guidar dig och skapar en effektiv och smart digital kommunikation, helt och hållet efter just dina förutsättningar. Det kan handla om allt från en ny digital plattform till en strategisk närvaro i sociala medier. Vi kan det, och vi gör det!

Läs mer om klick

Contact.

Reach us

Copywriter

anders@r2.se
072-729 06 01

Anders Hellstrand

Copywriter

ac@r2.se
070-573 89 82

Ann-Catrin Klint

Art Director

charlotte@r2.se
0768-24 80 86

Charlotte Österström

Digital Developer

fredrika@r2.se
0705-47 11 37

Fredrika Conradsson

Projektledare

magnus@r2.se
070-842 39 40

Magnus Ekberg

Art Director

peter.nyborg@r2.se
0708-17 83 30

Peter Nyborg

Creative Director/VD

peter@r2.se
070-893 22 58

Peter Rosenqvist